Direcció

Alexander Pfeiffer


Director Aachen/ Barcelona
Dipl.-Ing. Arquitecte BDA
pfeiffer@rendertaxi.de
+49 241 990 005 0

2013 fundació rendertaxi BCN i pfeiffer.volland architekten GmbH

2006 contracte d'obra en la Càtedra de Construcció i Projectes/ RWTH Aachen, Prof. Hartwig N. Schneider

2004 fundació rendertaxi Gbr amb Felix Volland

1998 – 2004 estudis d'Arquitectura en la RWTH Aachen, graduat amb matrícula d'honor per la RWTH Aachen, Springorum Moneda Commemorativa de la RWTH Aachen, Premi Friedrich-Wilhem

Col·laborador estudiantil en la Càtedra de Composició Arquitectònica i Projectes, Prof. Klaus Kada

Col·laboracions: Lorber + Paul Architekten, Frey Architekten, Hartwig Schneider Architekten, kadawittfeldarchitektur

1976 nascut en Bad Kreuznach, Alemanya

Felix Volland


Director Aachen/ Barcelona
Dipl.-Ing. Arquitecte
volland@rendertaxi.de
+49 241 990 005 0

2013 fundació rendertaxi BCN i pfeiffer.volland architekten GmbH

2004 fundació rendertaxi GbR amb Alexander Pfeiffer

1998 – 2004 estudis d'Arquitectura en la RWTH Aachen i la ETH Zuric

Col·laborador estudiantil en la Càtedra de Construcció i Projectes, Prof. Peter Fuhrmann

Col·laboracions: Lorber + Paul Architekten, kadawittfeldarchitektur

1977 nascut en Bremen, Alemanya

Roberto Valls Domenech


Director Barcelona
B.Sc. Hons in Electronic Imaging
valls@rendertaxi.es
+34 936 241 353

2013 fundació rendertaxi BCN

2009 - 2012 rendertaxi AC

2006 - 2009 cap del departament de comunicacions, Grup Verabosco

2003 - 2006 freelancer en Webdesign i visualización 3D

1999 – 2003 estudis de Media and Communication Design a la Universitat de Bradford, Gran Bretanya

DJ a Espanya i Gran Bretanya

1974 nascut a Alcoi, España

Equip

Equip Aachen


Nazar Babiak

M. Arquitecte
babiak@rendertaxi.de
+49 241 990 005 -23

Dennis Bonaventura

Media Designer
bonaventura@rendertaxi.de
+49 241 990 005 -14

Florian Elshoff

M. Sc. Arquitecte
elshoff@rendertaxi.de
+49 241 990 005 -21

Christian Glauerdt

Dipl.-Ing. Arquitecte
glauerdt@rendertaxi.de
+49 241 990 005 -16

Thilo Haas

B.A. Arquitecte
haas@rendertaxi.de
+49 241 990 005 -17

José Valente Santos

Arquitecte
santos@rendertaxi.de
+49 241 990 005 -13

Susanne Schulte

Dipl.-Ing. Arquitecte
sschulte@rendertaxi.de
+49 241 990 005 -10

Nisaan Uthayakumar

M. Sc. Arquitecte
uthayakumar@rendertaxi.de
+49 241 990 005 -18

Equip Barcelona


Julio Alvarez Altadill

M. Arquitecte
team@rendertaxi.es

Marcello Ghidini

M. Arquitecte
team@rendertaxi.es

Santiago Nuez Fernandez

M. Arquitecte Superior
B. Sc. Arquitecte Tècnic
team@rendertaxi.es

Alberto Seller Robles

M. Arquitecte
team@rendertaxi.es

Col·laboradors des de 2004


Javier Yllera Medina

Eleonora Mannisi

David Breuer

Anna Mañosa Tarruella

Jan Tihon

Benjamin Schubert

Benjamin Michel

Santiago Mañero Navarro

Fabian Kleiner

Linda Leers

Philipp Böddeker

Marc Gansewendt

Gülsüm Dizdar

Raphael Floris

Daniele del Grande

Andreas Horsky

Davit Mulugeta

Claude Wantz

Stefan Amann

Michael Padberg

Jens Johannisson

Moritz Krogmann

Hendrik Bruns